Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei P 9 lite

Huawei, czyli chińska technologia na topie

W całej Europie, w tym także w Polsce, od kilku lat ogromną popularnością na rynku smartfonów cieszą się telefony od chińskiego giganta z branży telekomunikacyjnej, firmy Huawei. Uznanie w oczach klientów zyskują przede wszystkim dzięki przystępnej cenie w zestawieniu z bardzo dobrą jakością otrzymanego produktu. Jednymi z najbardziej znanych modeli są Huawei P9 i jego „młodsze rodzeństwo” Huawei P9 Lite oraz Huawei P9 Lite 2017. W niniejszym tekście postaramy się przybliżyć ich parametry i właściwości, a także spróbujemy pomóc przy ewentualnej decyzji o jego zakupie.

Huawei - lider rozwoju na rynku telefonów w Polsce

Na rynku sprzedaży telefonów w Polsce, w 2018 roku firma Huawei zdetronizowała dotychczasowego lidera, koreańską firmę Samsung. W drugim kwartale 2018 roku, udział chińskiego giganta w polskim rynku smartfonów wyniósł już 33,4%, czyli o 13,1% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku! Jak podkreśla Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG na nasz kraj: „W Polsce odnotowujemy lepsze rezultaty niż globalnie”. Z czym związana jest aż taka popularność tego producenta i za co Polacy najbardziej cenią telefony Huawei?

Telefony komórkowe

Która nazwa jest właściwa?

Zacznijmy od tego, jak nazwać prawidłowo telefon, który nas interesuje, czy będzie to Huawei P8 Lite (2017), Huawei P9 Lite 2017, Honor 8 Lite, a może Huawei Nova Lite? Której nazwy używać? Czasem może nam się to wszystko pomylić, gdyż firma Huawei stosuje niecodzienną politykę nazewnictwa i w różnych krajach, praktycznie ten sam telefon wypuszcza... pod inną nazwą. W Polsce dla najnowszej wersji obowiązuje Huawei P9 Lite 2017 i tego będziemy się trzymać.

Dane techniczne Huawei P9 lite

Huawei P9 Lite a P9

W naszym kraju ogromną popularnością i dobrą opinią cieszył się zwłaszcza model Huawei P9 i po jego premierze marka stała się naprawdę rozpoznawalna. Dlatego chiński koncern zdecydował się na szybkie wypuszczenie modelu nieco skromniejszego i przystępniejszego cenowo, jednak wciąż oferującego bardzo wiele możliwości i udogodnień. W ten sposób powstał Huawei P9 Lite. Jakie są z kolei opinie na jego temat i główne różnice pomiędzy droższym modelem P9 i tańszym P9 Lite?

To między innymi występowanie w tej pierwszej ochrony wyświetlacza Corning Gorilla Glass, opcji szybkiego ładowania czy większej pamięci wbudowanej (32 lub 64 GB do 16 GB). Natomiast niewątpliwymi atutami Huawei P9 Lite są z pewnością aparat posiadający 13 megapikseli, niezawodny system Android 6.0 Marshmallow, a także jego wymiary. W modelu Huawei P9 Lite wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 ma po przekątnej 5,2 cala i jest świetnie przystosowany do oglądania filmów i zdjęć.

Popularnymi modelami z tej samej serii są jeszcze dwa telefony, których koszt jest niezbyt wygórowany i przez to kuszący. Cena za Huawei P9 lite dual sim, czyli jak sama nazwa wskazuje model z możliwością posiadania dwóch kart SIM jednocześnie, to około 1000 złotych, z kolei cena za Huawei P9 Lite mini dual oscyluje w granicach 600 złotych.

Wśród modeli Huawei P9 lite najpopularniejszym kolorem wybieranym przez klientów jest złoty, jednak nie gorzej prezentują się te w odcieniach czarnym czy srebrnym.

Częstym pytaniem w przypadku Huawei P9 Lite jest to, jak włożyć kartę SIM i micro SD. Jest to bardzo proste zadanie, należy użyć specjalnego ostrego “otwieracza” znajdującego się w oryginalnym pudełku i postępować zgodnie z instrukcją obsługi.

Huawei P9 Lite 2017 - jeszcze lepsza wersja niż poprzednik?

Najnowszym modelem z tej serii telefonów jest Huawei P9 Lite 2017. W dużym skrócie, jest to urządzenie najdoskonalsze na swojej półce cenowej i dostępne u niemal każdego operatora. Różni się od poprzedników większą ilością pamięci operacyjnej, a jego kształt jest mniej toporny i bardziej obły. Największą zaletą jest, jak we wszystkich wymienionych w tym tekście modelach telefonów, atrakcyjna cena oraz wysoka jakość w stosunku do niej. Dlatego właśnie modele P9 Lite uznawane są za najlepsze smartfony na średnio zamożną kieszeń.