Ekspres Melitta Caffeo Solo

Ekspres Melitta Caffeo Solo

Minimalistyczny wystrój kuchni

Kuchnia to chyba najszybciej brudzące się pomieszczenie. Regularne przyrządzanie posiłków w niej wiąże się z obowiązkiem częstego i dokładnego sprzątania. Nie tylko dlatego, że przygotowujemy i spożywamy tam jedzenie, które w brudnym otoczeniu szybciej się psuje i staje się szkodliwe. Gotowanie, smażenie, siekanie oraz miksowanie to zajęcia sprzyjające powstawaniu wyjątkowo uporczywych zabrudzeń praktycznie na każdej powierzchni kuchni.
Jak ich uniknąć? Przede wszystkim postawmy na minimalizm. Jeśli zawalimy blaty robocze naczyniami, pojemnikami i innymi przedmiotami, które chcemy mieć pod ręką, będziemy musieli je ciągle czyścić. O wiele lepszym pomysłem jest umieszczenie ich w szafkach i szufladach, najlepiej w opisanych pojemnikach i pudełkach, by móc ich w jednym miejscu schować jak najwięcej i jednocześnie nie mieć problemu z odnalezieniem się wśród nich. Niech na blacie stanie tylko czajnik elektryczny, ekspres Melitta Caffeo Solo i deska do krojenia.
Ścianę nad blatem roboczym obłóżmy najlepiej płytkami. Jeśli położenie ich przekracza nasze możliwości, możemy wybrać panele ścienne z tworzywa sztucznego, które łatwo można zmyć.
Aby zminimalizować zabrudzenia szafek, ich wnętrza wyłóżmy specjalnymi podkładkami. Można je z łatwością wyjąć i umyć pod bieżącą wodą lub wymienić na nowe. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku drewnianych mebli.

About