Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Powerbank Hama: BESTSELLER. Który power bank klienci wybierają najczęściej i dlaczego?

Wielu z nas w taki czy inny sposób słyszało o zewnętrznych bateriach, które ładują telefon bez gniazdka. W związku z tym pojawia się wiele pytań o to, jak prawidłowo wybrać Power Bank, na jakie cechy zwrócić uwagę.

Power bank Hama, na co zwrócić uwagę w specyfikacji?

Wielką popularnością cieszy się Powerbank Hama. Decydując się na ten model, możemy dokonywać wyboru w zależności od funkcji powerbanka. Ze względu na cel, do jakiego ich potrzebujemy, ładowarki przenośne można podzielić na kilka typów:

• zwykła wersja miejska (z reguły prezentowana jest tutaj szeroka różnorodność form z atrakcyjnym designem, aby przyciągnąć uwagę)

• na wycieczki i poza miasto (do tej kategorii należą te same powerbanki, ale o zwiększonej objętości ładowania, dzięki czemu będą działać przez długi czas)

• przeznaczone dla turystów, do wypraw, dalekich podróży, biwakowania. (w tym przypadku bateria nie tylko ma zwiększony poziom naładowania, ale konieczne jest, aby obudowa była trwała i wodoodporna, a także dobrze, jeśli jest wbudowany panel słoneczny do jej ładowania).

Pierwsze 2 typy są najbardziej powszechne i można je znaleźć w prawie wszystkich sklepach z elektroniką. Zaawansowane powerbanki Hama są sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach: turystycznych, sportowych, wędkarskich itp.

Najważniejszym kryterium wyboru jest nominalna pojemność - właśnie ta wartość pozwoli oszacować, ile razy można nią naładować smartfon, tablet, głośnik i inne urządzenia. Jeśli weźmiesz dowolny powerbank Hama, zobaczysz na nim duże liczby: 5000, 10000, 20000 itd. który wskazuje nominalną pojemność baterii. Wielu uważa, że to właśnie tą objętość można porównać z pojemnością baterii smartfona lub innego urządzenia. Jednak w rzeczywistości rzeczywista objętość jest znacznie mniejsza, z reguły można ją również zobaczyć na etui ładującym lub jego opakowaniu. Dlatego przy wyborze pojemności należy szukać dokładnie tej wartości. Dzieje się tak, gdyż moc baterii zewnętrznej jest efektywna przy napięciu 3,6-3,8V. Jednak prawie wszystkie smartfony i tablety są ładowane napięciem 5V. W związku z tym, aby obliczyć pojemność na wyjściu, należy zamienić 3,7V na 5V, a także inne komponenty wpływające na sprawność akumulatora.

W sprzedaży dostępne są powerbanki Hama, które zapewniają możliwość podłączenia i ładowania dwóch urządzeń przenośnych jednocześnie. Dla tych, którzy często korzystają z kilku urządzeń mobilnych jednocześnie, np. smartfona i tabletu, bardzo przydatna może być zewnętrzna bateria z dwoma złączami do ładowania. Zwróć też uwagę czy istnieje możliwość wykorzystania urządzenia do ładowania laptopów. Ładowanie laptopów wymaga wyższego napięcia niż ładowanie telefonów czy tabletów, a także znacznej pojemności elektrycznej, więc nie każdy powerbank może być tutaj użyty. Jeśli często musisz zabierać ze sobą baterię zewnętrzną, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar i wagę.

powerbank

Powerbank Hama, BESTSELLER

Jeśli chodzi o to, gdzie znaleźć oryginalny powerbank Hama, to optymalnym wyborem są sklepy producenta i licencjonowane oraz sprawdzone sklepy internetowe. Najlepszym wyborem do standardowego użytkowania powerbanka jest wybór modeli lekkich, gdzie ogniwa o wysokiej gęstości zapewniają bardziej zwartą i lżejszą konstrukcję niż konwencjonalne ogniwa. Certyfikowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość, a zoptymalizowany proces ładowania chroni akumulator, a tym samym wydłuża żywotność techniczną

Olbrzymią zaletą tych urządzeń jest to, że bateria składa się z innowacyjnych ogniw litowo-polimerowych o dużej gęstości. Oznacza to kompaktowy i smukły wygląd. Te urządzenia nie korzystają z okrągłych baterii, ale wykorzystują strukturę kątową, aby zaoszczędzić miejsce. Dlatego powerbanki Hama o lżejszej konstrukcji są do 40% mniejsze i do 20% lżejsze niż zasilacze z konwencjonalnymi ogniwami litowo-jonowymi. W ten sposób możesz bez problemu zabrać ze sobą baterię do telefonu o pojemności 5000 mAh do kieszeni. Dwa pojemne powerbanki mieszczą się w torebce i kopertówce, a także w plecaku i torbie na laptopa.

W zależności od pojemności smartfona moc ładowania tych powerbanków wystarcza na kilka ładowań. Ładowanie dostosowuje się do każdego urządzenia mobilnego, dzięki czemu bateria nie jest przeciążona. Możliwe jest też jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń, a złącze USB-C może być używane po obu stronach. Zoptymalizowane ładowanie chroni akumulator, wydłużając tym samym jego żywotność. Wskaźnik pojemności LED to zaś ochrona przed przeciążeniem, ochrona przed głębokim rozładowaniem i przed zwarciem.