Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei z lepszymi wynikami od Samsunga

Po raz pierwszy od dziewięciu lat firma, która nie nosiła nazwy Apple czy Samsung, prowadziła wysyłki smartfonów.

W skrócie: Huawei wysłał więcej smartfonów na całym świecie w drugim kwartale niż jakikolwiek inny dostawca, zaznaczając, że po raz pierwszy w historii chińskie przedsiębiorstwo technologiczne wyprzedziło rywali na najwyższym miejscu i po raz pierwszy od dziewięciu lat, że firma nie nazwana Apple lub Samsung zakończyła na pierwszym miejscu według analityka rynku Canalys.

W ostatnim kwartale Huawei udało się wysłać 55,8 miliona urządzeń. To o pięć procent mniej z roku na rok, ale wciąż wystarczająco dużo, aby pokonać drugiego miejsca Samsunga, który przeniósł 53,7 miliona smartfonów, co stanowi znacznie większy spadek o 30 procent w porównaniu z tym samym okresem rok temu.

Bardziej imponujące jest to, że Huawei był w stanie to zrobić w obliczu restrykcji rządu USA, które zdusiły międzynarodowy biznes. Rzeczywiście, zagraniczne wysyłki firmy spadły w ciągu kwartału o 27%, ale zostały zniwelowane przez silny pokaz w kraju.

Starszy analityk Canalys Ben Stanton powiedział, że gdyby nie Covid-19, Huawei nie byłby w stanie zapewnić sobie najwyższego miejsca. "Huawei w pełni wykorzystał ożywienie gospodarcze w Chinach, aby wzniecić działalność na rynku smartfonów," zauważył Stanton, dodając, że Samsung ma bardzo małą obecność w Chinach i przyjął duże hity na innych rynkach, takich jak USA, Europa, Brazylia i Indie z powodu wybuchów i blokad.

W miarę jak światowa gospodarka zaczyna się ożywiać, równie trudno będzie Huawei utrzymać przewagę. "Siła w samych Chinach nie wystarczy, aby utrzymać Huawei na szczycie, gdy światowa gospodarka zacznie się odbudowywać", powiedział Canalys Analityk Mo Jia.