Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei: w tym roku nie będzie żadnych telefonów HarmonyOS

Co się właśnie stało? Huawei mówi, że mimo ujawnienia tego, co może być alternatywnym systemem operacyjnym dla systemu Android, firma nie planuje w tym roku uruchomić smartphone'a zasilanego przez HarmonyOS - bez względu na to, że jest do tego zmuszona.

Na początku miesiąca Huawei ujawniła to, co większość ludzi już wiedziała: od dawna pracuje nad własnym systemem operacyjnym o nazwie HarmonyOS. Wiadomość przyszła po złożeniu znaków towarowych dla systemu, i nawet jeśli wykonawca powiedział, że nie jest on przeznaczony dla smartfonów, zgłoszono, że firma testuje smartfon z systemem operacyjnym.

Na wczorajszej imprezie w Nowym Jorku, Huawei Senior Vice President Vincent Yang powiedział, że firma nie planuje uruchomić smartphone'a z systemem HarmonyOS w tym roku. Nie jest to zbyt zaskakujące, chiński gigant wolałby, gdyby jego telefony nadal były zasilane przez system Android.

"Chcemy utrzymać jeden standard, jeden ekosystem", powiedział Yang, jak donosi CNET.

Ale to nie znaczy, że telefon HarmonyOS na pewno nie pojawi się w 2019 roku. Umieszczenie Huawei na początku tego roku na liście podmiotów poddało w wątpliwość jego przyszłe relacje z Google. Firma uzyskała 90-dniowe zwolnienie z zakazu, aby dać klientom czas na przejście, a w poniedziałek Departament Handlu przedłużył to o kolejne 90 dni, ale nie jest jasne, co się stanie, gdy ten czas się skończy.

Rozszerzenie oznacza, że Mate 30 Pro i, co bardziej niż prawdopodobne, składany Mate X będą zarówno funkcje Androida podczas uruchamiania. Yang powiedziała, że jeśli chodzi o telefony z systemem HarmonyOS, Huawei będzie czekać do ostatniej chwili, gdy jest pewne, że nie ma alternatywy przed zastąpieniem Androida.

Pilot Harmony będzie obsługiwał aplikacje stworzone dla systemów HTML5, Linux i Android, a w ciągu najbliższych trzech lat ma zostać uruchomiony na "inteligentnych ekranach" - w tym roku będą to inteligentne telewizory - a następnie na urządzeniach przenośnych i laptopach.