Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Aparat w smartfonie Huawei P Smart - co powinieneś o nim wiedzieć?

Firma Huawei stała się całkiem niedawno globalną marką, której smartfony podbiły serca także polskich konsumentów. Bezsprzecznie kojarzą się z niezawodnością oraz innowacyjnością i modnym designem. Wprowadzanie technologicznych nowinek to specjalność chińskiego potentata z branży telekomunikacyjnej. Czy tak samo sprawa ma się z aparatem w popularnym modelu Huawei P Smart?

Nowy gracz na rynku - czyli Huawei P Smart wkracza do akcji

Jeden z nowszych modeli firmy Huawei, o łatwej do zapamiętania nazwie P Smart, od niedawna zagościł na naszych salonach. W skrócie jest to smartfon na „średnią kieszeń”, dostępny na rynku za około 1000 zł, ale można znaleźć i tańsze oferty. Swoją charakterystyką dobrze dostosowuje się do ostatnich trendów panujących na naszym rynku. Dysponuje najmodniejszymi aktualnie proporcjami ekranu, 18:9 o rozdzielczości Full HD+. Posiada również nowoczesny system Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0. Jego wydajność jest wystarczająca i odpowiada podstawowym zastosowaniom, a dodatkowym plusem z pewnością jest czytnik linii papilarnych i łączność zbliżeniowa NFC. Warto podkreślić, że nie jest to standardowe wyposażenie wśród konkurentów na jego „półce cenowej”. W tym tekście jednak skupimy się głównie na przybliżeniu Wam, jaki jest aparat w Huawei P Smart i opiszemy jego mocne i słabsze strony.

Aparat Huawei P Smart - dane techniczne

Właściwie powinniśmy napisać aparaty Huawei P Smart, gdyż w tym modelu telefonu znalazło się miejsce na zastosowanie coraz popularniejszego rozwiązania, jakim są dwa aparaty główne, oraz jeden dodatkowy, przedni! Pierwszy z nich ma 13 Mpx i uzyskuje rozdzielczość (4160 x 3120), drugi natomiast 2 Mpx (1600 x 1200). Oba wyposażone są w lampy LED, które mają bardzo zbliżone cechy do światła filmowego i mogą pomóc od razu sprawdzić, jaki będzie efekt końcowy naszego zdjęcia. O Huawei P Smart krążą opinie, że jest specjalistą od selfie. Związane jest to z tym, że przedni aparat ma 8 Mpx i obiektyw z jasnością F2.0. Dodatkowo ten typ robienia zdjęć, wspomagany jest przez wbudowany program do ulepszania selfie. Znajduje się w nim konfigurator „Perfect selfie”, rozmazywanie tła, tryb portretowy, a nawet upiększanie cery. Częstym pytaniem, jeśli chodzi o Huawei P Smart, jest to, jak ustawić aparat, jak zmienić format zdjęcia na przykład do 16x9? Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy w ustawieniach aparatu przesunąć ekran od prawej do lewej strony.

Jeśli chodzi o tworzenie materiałów wideo, jak najbardziej możemy spodziewać się maksymalnej rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080. Świetną jakość zawdzięcza się między innymi rejestrowaniu filmu w 30 klatkach na sekundę.

Jak fotografować smartfonem

O co chodzi z tymi dwoma aparatami?

Znając już wszystkie dane techniczne, można się zastanowić, po co właściwie w naszym smartfonie mają znajdować się dwa tylne aparaty? Na czym polega ta nowość? Otóż firma Huawei proponuje podwójny zestaw obiektywów, żeby uzyskać tak zwany „efekt bokeh”. Nazwa wzięła się z japońskiego słowa i w języku fotografii oznacza artystyczne rozmycia tła. Efekt ten oddaje po prostu nieostrość obiektów znajdujących się poza centrum zdjęcia. Drugim celem jest oczywiście pomoc w osiągnięciu efektu bliskiego ideału w wykonywanej fotografii.

Aparat Huawei P Smart posiada także inne funkcje, co ciekawe znajdujące się też w najdroższych smartfonach. Są nimi tryby Pro photo, Pro video, HDR, malowanie światłem, Time-lapse oraz znaki wodne. Właściwie jedynym minusem jest brak stabilizatora obrazu, choć z drugiej strony wśród telefonów tej kategorii, akurat tego nie można oczekiwać.

Wersja z plusem, czyli Huawei P Smart +

Rozbudowaną wersją podstawowego modelu jest tak zwana wersja plus. Występuje w niej kilka różnic względem poprzednika. W Huawei P Smart + aparat również jest podwójny. Główny, czyli tylny, ma 16 Mpx z jasnością F2.2. Natomiast jego sąsiadem jest, jak w wersji pierwotnej, „oczko” 2 Mpx. Na przodzie z kolei znajduje się prawdziwa gratka dla fanów selfie, bowiem jest tam aparat mający aż 24 Mpx!

Dobre smartfony z fajnym aparatem

Przechodząc do podsumowania, smartfony Huawei P Smart i Huawei P Smart + są urządzeniami godnymi polecenia. Ich niewątpliwym plusem jest sprawnie funkcjonujący aparat z wieloma dodatkowymi funkcjami i efektami upiększającymi. Jeśli do szczęścia nie jest Ci potrzebny w pełni profesjonalny sprzęt, a do uwieczniania wartościowych chwil wystarczy normalny aparat, śmiało możesz po niego sięgnąć.